Poradíme vám, dle jakých kriterií vybrat ten správný elektrický gril?

Uspořádejte grilovací večírek i u vás doma. Pokud nemáte zahradu s posezením nebo je venku zima, můžete využít domácí elektrický gril. Zaručuje jednoduchou manipulaci a nezabere tolik místa. Vychutnat si můžete grilované maso nebo zeleninu, která bude mít i z elektrického grilu skvělou chuť. Nadchla vás tato možnost domácího grilování? V následujícím článku vám představíme elektrické grily, které se v domácnosti rozhodně neztratí.

Typy elektrických grilů

Na současném trhu existují čtyři typy elektrických grilů. Prvním z nich je zahradní elektrický gril, který představuje největší variantu grilu. Tento typ je vhodný zejména k venkovnímu použití.

Dalším typem je otevřený elektrický gril, který můžete mít umístěný přímo na stolové desce. Výhodou je množství nabízených grilovacích ploch. Vybrat si můžete mezi hladkou a žebrovanou plochou, případně roštem.

Kontaktní gril patří mezi další typy elektrických grilů. Jeho výhodou je, že ho můžete používat i doma. Tento gril má dvě grilovací plochy, z nichž ta horní jde zablokovat v určité výšce, takže jídlo jen ohříváte.

Přečtěte si zajímavý článek:  Objevte svět online zábavy s eCasino.cz

Posledním typem je raclette gril. Jedná se o speciální formu grilu. Skládá se z malých pánviček a grilovací plochy. Grilovací plocha se používá na maso nebo zeleninu. Pánvičky pak využijete především na rozehřívání sýra.

Důležité parametry při výběru elektrického grilu

Při výběru elektrického grilu je důležité zaměřit se na jeho důležité parametry. Mezi tyto parametry patří:

  • velikost grilovací plochy a roštu,
  • příkon,
  • funkce a příslušenství,
  • a pořizovací náklady.

Velikost grilovací plochy a roštu

Prvním důležitým parametrem při výběru elektrického grilu je velikost grilovací plochy, která se u většiny modelů pohybuje v rozmezí od 1 000 cm2 do 1 500 cm2. Větší grilovací plocha se hodí zejména pro větší rodiny nebo častější grilování s přáteli. Dvoučlenná rodina si postačí s grilovací plochou do 1 500 cm2.

Elektrické zahradní grily jsou vybaveny také klasickým roštem. Na současném trhu jsou vyráběny také modely s hladkou nebo žebrovanou grilovací plochou. Rošty jsou nejčastěji vyrobeny z chromu, nerezu nebo litiny. Grilovací desky jsou z teflonu, litiny nebo keramiky. Výhodou některých roštů a desek je možnost mytí v myčce.

Příkon

Dalším kritériem je příkon. Zdrojem tepla je nejčastěji topná spirála. Pokud chcete gril s rychlým ohříváním, doporučuje se vybrat model s minimálním příkonem 2 000 W. Nejlepší a nejvýkonnější elektrické grily vám mohou nabídnout příkon 2 500 W. Nevýhodou modelů s nižším výkonem je to, že nemusí dobře ohřívat.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vaříme v létě: zajímavé pokrmy pro každou příležitost

Funkce a příslušenství

Mezi důležité parametry patří také funkce elektrických grilů. Jednou z nejdůležitějších funkcí je regulace teploty. Plynulou regulaci teploty vám umožní termostat, který je nezbytnou součástí každého kvalitního elektrického grilu. Některé modely jsou vybaveny také teploměrem, který můžete využívat při přípravě masa nebo jiných pokrmů, které vyžadují přesnou teplotu zpracování.

Neméně důležitou funkci zastává také indikátor teploty, který by vás měl upozornit na to, kdy je gril připraven k plnohodnotnému použití. Indikátor je většinou ve formě světelné diody.

Elektrické grily jsou vybaveny i příslušenství, které vám grilování velmi usnadní. Mezi příslušenství patří víko, odkapávací miska a odkládací plocha.

Pořizovací náklady

Pořizovací náklady se u jednotlivých modelů elektrických grilů liší. Nejlevnější modely seženete do 2 000 Kč. Jedná se pouze o základní modely s nižším příkonem a menším počtem funkcí. Střední kategorii tvoří elektrické grily, které nabízejí lepší výkon, dostatečné množství funkcí a příslušenství. Tyto modely seženete od 2 000 do 5 000 Kč. Nejdražší modely seženete od 5 000 Kč.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search