Bioklimatické pergoly: Jaké jsou jejich výhody a v čem se liší od klasických pergol?
Obsah článku
Pokud rádi trávíte čas na zahradě, pravděpodobně se nevyhnete touze po vytvoření místa, kde budete moci relaxovat a sházet se se svojí rodinou a přáteli. Velké oblibě se těší zejména pergoly, a to nejen ty klasické, ale i bioklimatické, které nabízí větší komfort a více funkcí. Jaké jsou jejich výhody a v čem se liší od běžných pergol?
Komfort a luxus v jednom
Ještě do nedávna si každý pod pojmem pergola představil jednoduchou stavbu ze dřeva, kterou je možné postavit vlastnoručně během pár dní. Postupně se ale na trhu začaly objevovat i mnohem luxusnější alternativy, se kterými se budete cítit jako v sedmém nebi.
Pomyslnou jedničkou se staly bioklimatické pergoly, které dokonale spojují funkčnost, luxus a komfort zároveň. Ve zkratce se jedná o pergolu, jejíž konstrukce je vyrobená z kovu (většinou hliníku) a u níž si můžete nechat nainstalovat například boční zakrytí pergoly či automatizovanou stahovací střechu.
Výhody bioklimatické pergoly:
- vysoká odolnost,
- skvělý design,
- jednoduché ovládání,
- vysoká kvalita,
- dlouhá životnost.
Posezení za jakéhokoli počasí
Bioklimatická pergola vám zajistí, že budete moci trávit čas venku doslova za jakéhokoli počasí. Před deštěm, sluncem i větrem vás ochrání již zmíněná střecha či boční zakrytí, díky kterým vás nepřekvapí ani chladnější teploty.
Boční stínění může mít hned několik podob – nejčastěji se však setkáte se screenovými roletami. Ty jsou utkané ze skelných vláken, které disponují tepelnou ochranou a dalšími vlastnostmi, díky kterým se budete uvnitř pergoly cítit pohodlně.
Z hlediska životnosti jsou výhodné zejména hliníkové pergoly, které jsou pevnější a odolnější vůči vnějším vlivům, včetně vlhkosti či extrémních povětrnostních podmínek. Postavit ji jde navíc hned ve dvou provedeních, a to buď jako nástěnnou či samostatnou stavbu.