Pohanka je lék na křečové žíly

Pohanka byla dlouho považovaná za jídlo chudých. Zatímco byla hodně oblíbenou obilovinou za dob našich babiček, v dnešní době se na pohanku zapomíná. Má přitom tolik zdraví prospěšných látek! Pokud patříte mezi ženy, které trápí křečové žíly, rozhodně byste neměly pohanku ve svém jídelníčku vynechat.

Kde se pohanka vzala?

Pohanka má svůj původ v chladnějších oblastech Asie. Využívali ji hlavně těžce pracující dělníci z této oblasti. To i proto, že věřili, že tělu dodává silnou až zahřívající energii. Do Evropy se pohanka dostala v období středověku. Pohanka obsahuje 18 různých aminokyselin. Kromě nich je prospěšná svým obsahem zinku, mědi, manganu a dalších stopových prvků. Pohanka obsahuje i vitamíny skupiny B (vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, C a E) vlákninu nebo vitamín P.

Účinky pohanky

Pohanka zpevňuje cévní stěny. Pomáhá zamezovat tvorbě krevních sraženin a zvyšuje pružnost krevních kapilár. Snižuje cholesterol. Pohanka umí léčit a ochraňovat celý Váš cévní systém a krevní oběh a léčit řadu dalších potíží, dokonce i impotenci. K jejím významným vlastnostem patří například zvyšování účinku vitamínu C. Pomáhá posilovat imunitu, léčí křečové žíly a regeneruje jaterní buňky.

Přečtěte si zajímavý článek:  Pánové, tohle vám udělá dobře!

Trápí Vás křečové žíly?

Křečové žíly jsou jasně viditelné žíly pod kůží, které se kroutí, mají ztenčenou stěnu a jsou rozšířené. Nejčastěji jsou postiženy povrchové žíly dolní končetiny. Také trpíte křečovými žilami? Zařaďte pohanku do svého jídelníčku. Pohanka totiž obsahuje Rutin. Ten vrátí Vašim cévám pružnost a pomůže zmírnit potíže s křečovými žilami.

A co z pohanky vařit? Využití je široké. Můžete z ní udělat přílohu, pomazánku, polévku nebo kaši. Velmi se hodí i k zapékání. Na internetu najdete spoustu tipů, jak na to. Jak pohanku využíváte Vy?

Groats Meal Herbs Food Vegetarian  - monicore / Pixabay

monicore / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search