Proč si dát do bytu laminátovou podlahu

Laminátové podlahy – kterým se obecně říká plovoucí – mnoho z nás důvěrně zná. Vypadají skoro stejně, jako podlahy z pravého dřeva, ale jsou více trvanlivější, navíc nás vyjdou levněji. Něco bližšího o struktuře a vlastnostech laminátové podlahy vám přinášíme dále.

Jaký typ laminátové podlahy si vybrat

Podlaha se skládá z několika vrstev. Tento typ podlahy se vyrábí z dřevěných částí, které se pod tlakem lisují na různou tloušťku. Podle typu výroby se dělí na vysoko- a nízkotlaké. V případě prvním je výsledná podlaha odolnější a déle vydrží. Na tuto plochu se pak lepí tapeta se vzorem, který bude nakonec naše podlaha mít. Ačkoli se nejvíce volí právě imitace dřeva, ve volbě designu není žádné omezení, můžeme mít jednobarevný vzorek, nebo imitaci kamene, případně další možnosti dle konkrétního výrobce. Na povrchu podlahu uzavírá konečná vrstva laminátu, která jí dodává vysokou odolnost vůči mechanickému opotřebení a proti vodě.

Přečtěte si zajímavý článek:  Proč zvolit koupelnové vybavení od Mexen

Podle čeho máme vybírat

Protože naše podlaha je základem, který v konečné důsledku vtiskne vzhled našemu interiéru, je třeba výběr podlahy pečlivě zvážit. Podle normy se dělí laminátové podlahy na dvě základní skupiny: první je určena pro byty, druhá pro komerční prostory, tedy kanceláře a jiné. Pro srovnání – dřevěné podlahy jsou náročnější na údržbu.

Jakou podlahu tedy zvolíme?

Pokud pokládáme dřevěnou podlahu, volíme postup, kterému se říká „plovoucí“, podlahy se ukotvují ke krajům. Také laminátové podlahy nelze pokládat jinak než plovoucím způsobem. Plovoucí podlahy mohou být dřevěné nebo laminátové, ale lidé často tyto dva typy podlah zaměňují. S nejlepším řešením vašeho interiéru vám rádi pomohou naši odborníci na podlahy – podlaháři .

Technické provedení podlahy

Plovoucí způsob položení podlahy – používá se systém pero-drážka, kde není třeba k sobě lepit boční hrany, díly se do sebe jen zacvaknou – je velmi rychlý. Nevýhodou tohoto typu pokládky je kročejový hluk. U levnějších typů protihluková izolace zpravidla chybí, přestože by měla být nalepená na podkladu. Je tedy dobré mít na vědomí, že v panelákovém bytě je nutná větší vrstva izolace, aby odtlumila hluk, který se pak přenáší k sousedům. Pokud toto zanedbáme, uslyší lidé bydlící pod námi každý náš krok.

Board Kids Boys Entertainment  - Victoria_Borodinova / Pixabay

Proč si dát do bytu laminátovou podlahu

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search